Як вибрати робочі рукавички
27 вересня 2021
Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) покликані уберегти людські органи від впливу небезпечних та шкідливих виробничих факторів. Робочі рукавички, поряд з масками та спецодягом, входять до комплекту обов'язкових виробів, передбачених правилами техніки безпеки та нормами охорони праці. Цей огляд розповість, як обрати робочі рукавички, на що звернути увагу, з чого роблять спеціальні аксесуари.

какие бывают рабочие перчатки

які бувають робочі рукавички

Різновиди робочих рукавичок
Основне завдання ЗІЗ – захист рук від шкідливих факторів. З цієї причини при виборі рукавичок насамперед враховується специфіка діяльності, умови здійснення трудової функції.

Залежно від рівня захисту, ці аксесуари поділяються на три категорії: з мінімальним, середнім захистом та для незворотних ризиків. Щоб було простіше зорієнтуватися, наведемо приклад: рукавички комбіновані шкіряні пропонують середній рівень захисту, одноразові оглядові або трикотажні мінімальний.

Також існує градація залежно від сфер застосування: універсальні та спеціальні. Універсальні моделі застосовуються при виконанні широкого спектру завдань та пропонують незначний захист, але відразу від усіх небезпечних факторів: проколів, порізів, бруду, вологого середовища тощо. Подібні рішення застосовують у побуті, і у користувачів зазвичай не виникає питань, як відпрати робочі рукавички, тому що їх часто просто викидають після кількох днів використання. До універсальних відносяться: рукавички бавовняні з покриттям ПВХ, тонкі латексні моделі.

Спеціальні рішення спочатку розраховані на певний вид робіт. Вони мають ряд особливих параметрів, як то: теплова, хімічна стійкість, захист від проколів. Вони довговічніші за універсальні ЗІЗ.

Матеріали, з яких створюються робочі рукавички
Коли у претендента виникає питання, як роблять рукавички робітники, відповідь на нього дається, як правило, з обліку застосовуваних матеріалів, оскільки технологія виробництва безпосередньо залежить від сировини.

Популярними матеріалами у цій сфері є: латекс, спилок та бавовна. Бавовняне волокно – основа трикотажних рукавичок. Великим плюсом виступає той факт, що рукавички трикотажні не стискають рухів і зберігають чутливість. Повторне використання трикотажних моделей – звичайна річ. Досить просто випрати брудну пару. Як уже зазначалося, цей тип ЗІЗ відноситься до категорії універсальних аксесуарів, а тому задіюється в багатьох областях:

будівництво;
навантажувально-розвантажувальні роботи;
господарські роботи;
промислове виробництво.
Бавовняній основі надаються спеціальні властивості за допомогою просочення та напилення латексом, нітрилом, ПВХ. Наявність додаткового полімерного шару покращує стійкість до кислот та вологих середовищ. Так, рукавички МБС нітрилові легко справляються з впливом 20% концентрату соляної кислоти.

Додаткова еластичність досягається за рахунок додавання до складу бавовняного волокна синтетичної нитки. Застосування вовняного ворсу в захисних аксесуарах для рук допомагає зігрітися при температурі від -5 до -20°С.

У блоці статті, що відповідає питанням, як роблять робочі рукавички, ми маємо права проігнорувати абсолютно особливий матеріал – спилок. Це нижній шар шкіри, щільний і міцний, але разом з тим матеріал, що не сковує рухів. Його складно порізати, проколоти, пропалити. Не боїться іскор та короткочасного впливу полум'я. Високі моделі називають крагами. Варто наголосити, що крага рукавички номер один для токарів, зварників, нафтовиків та металургів.

Третій тип сировини – латекс. Гарантує 100% блокування рідких середовищ, а також запобігає проникненню кислот, бруду, лугів та біологічних компонентів. Сировина міцна і еластична, але з високим порогом алергенності.

Сьогодні латекс замінюють на близькі за характеристиками сировиною, як то: нейлон, вініл, нітрил або неопрен. Наприклад, рукавички одноразові оглядові, які раніше робилися лише з латексу, сьогодні також виготовляють із вінілу. ЗІЗ з вінілу обходяться дешевше, нейлон відмінно облягає руки, нітрил демонструє рекордну стійкість до кислот, лаків та фарб. Аксесуари з неопрену показані при багатогодинній роботі.

Не існує однозначної відповіді на питання, які робочі рукавички кращі, адже кожен різновид хороший для конкретного завдання. До того ж не варто забувати і про комбіновані засоби захисту. Яскравий приклад вдалого тандему матеріалів – трикотажні моделі, вкриті ПВХ або латексом. Існує комбінації з хутра, гуми, шкіри та навіть кевлару.

как выбрать рабочие перчатки

як вибрати робочі рукавички

Верхнє покриття засобів захисту рук
Як уже зазначалося, бавовняна основа покривається шарами різних полімерів:

ПВХ;
нітрил;
спінений латекс.
ПВХ захищає від травм, нітрил перешкоджає ковзанню та пручається кислотам, латекс підвищує зносостійкість, зберігає руки сухими. Покриття може наноситися тільки на долоню, або на всю площу основи.

Продовжуючи відповідати на запитання,