Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Спецодяг львів, рукавиці робочі, каска, спецвзуття, респіратор 3М

Вимоги, яким мають відповідати засоби індивідуального захисту

 

На виробництві особливе значення мають сучасні засоби захисту їх мета убезпечити працівників від отримання травм, зберігши здоров'я. Якість ЗІЗ відповідає встановленим нормам та стандартам, тому для їх виробництва використовують лише натуральні матеріали. Вони не виділяють під час експлуатації токсичні елементи та стійкі до механічних навантажень.

Залежно від виду, засіб може захищати від хімічних речовин, пилу, вібрацій, високих температур та переохолодження. Якщо дотримуються вимог до застосування засобів індивідуального захисту, це знижує ризик смертності та отримання серйозних травм на виробництві. Відповідно до законодавства роботодавець зобов'язаний безкоштовно забезпечувати своїх співробітників захистом при роботі на шкідливій сфері виробництва.

Засоби індивідуального захисту на виробництві

На виробництві за шкідливих умов праці співробітник не допускається до робочого процесу у брудному, пошкодженому спеціальному одязі та взутті. А також, якщо немає одягу спеціальний захисний , який має видавати підприємство. Відповідальність за вимоги до застосування засобів індивідуального захисту працівників доручається керівника підприємства. Якщо на провадженні сталося НП, і співробітник постраждав унаслідок поганого забезпечення ЗІЗ, то на директора відкривається кримінальна справа.

Якщо співробітнику не забезпечили спеціальним одягом, він повинен приступати до шкідливої ​​для здоров'я роботі. Роботодавець не може вимагати від нього виконання своїх обов'язків, при цьому має сплатити простий із цієї причини.

Обов'язки працівника:

  • Правильно використовувати засоби захисту.
  • Своєчасно попереджати про зношування одягу та взуття.
  • Проходити інструктажі з техніки безпеки.
  • Вчасно здавати ЗІЗ для прання.
  • Не виносити засоби захисту за межі території підприємства, за винятком якщо процес роботи вимагає виїзду на іншу територію. Наприклад, монтаж електромереж, гасіння пожежі тощо.

Усі вимоги до спецодягу чітко прописані в регламенті. І, залежно від сфери виробництва, можуть відрізнятися. Дотримуватися робочого регламенту зобов'язані як працівники підприємства, і керівник, особливо, якщо від цього залежить безпека людини.

вимоги до спецодягу та засобів індивідуального захисту

Види засобів індивідуального захисту

За класифікацією нові засоби індивідуального захисту класифікують за групами:

  • Спеціальний захисний одяг.
  • Захист для ніг, рук, голови, обличчя, очей.
  • Захист органів слуху.
  • Захист легень.
  • Ізолюючий одяг.
  • Захисні дерматологічні засоби.
  • Комплексні засоби захисту.

Також ЗІЗ залежно від рівня безпеки, яку вони мають забезпечувати, діляться на класи:

  1. Перший – ЗІЗ із простою конструкцією, що використовуються при мінімальних факторах ризику заподіяння шкоди працівникові. Оформлення документа на видачу аксесуара є обов'язковим.
  2. Другий – засоби захисту зі складною конструкцією, що використовуються на виробництві з метою захистити працівників від небезпеки.

Наприклад, засоби захисту органів дихання мають сертифікат, а органів слуху надають декларацію. З розвитком технологічного процесу та розширення можливостей підприємств посилюються вимоги до сиз, щоб убезпечити працівників та покращити продуктивність.

Індивідуальні засоби захисту органів дихання

Особливі висуваються вимоги до засобів індивідуального захисту органів дихання людини, вони поділяються на:

  • Фільтруючі – надають захист від газів, пилу та інших шкідливих випарів. Використовуються тоді, коли встановлений показник складу сполук, а рівень кисню не нижче 17%.
  • Ізолюючі – застосовують в екстремальних умовах, коли людині вкрай необхідний кисень без контакту з довкіллям. Застосовуються як захист від диму та радіації.

Засоби захисту фільтруючого типу містять у складі активоване вугілля. Обов'язково є наявність клапана, а лицьова частина виготовляється із комбінованого чи натурального матеріалу.

Ізолюючі – захищають легені від забрудненого середовища. Гумові маски оснащуються пластиковим панорамним склом, зберігаючи видимість. У конструкції є шланг для подачі очищеного повітря. Якщо потрібно типовий респіратор замовити від перевіреного виробника, то скористайтесь пропозиціями нашого магазину. Ми виконуємо всі вимоги до спецодягу та засобів індивідуального захисту, тому пропонуємо сертифікований товар.

вимоги до застосування засобів індивідуального захисту працівників

Індивідуальні засоби захисту. Спецодяг та спецвзуття

Сьогодні спостерігаються підвищені вимоги до спецодягу та взуття на виробництві, незважаючи на оснащення підприємств сучасними пристроями та обладнанням. ЗІЗ допомагає захищати співробітників від опіків, теплового опромінення, отримання травм, отруєння та розвитку хвороб виробничого характеру.

На підприємстві ведеться організація зберігання та використання засобів індивідуального захисту за регламентом. Наприклад, спецвзуття застосовують для захисту від термального, механічного, метеорологічного та кислотно-лужного впливу. Виходячи зі сфери виробництва, та умов праці застосовують шкіряне, гумове або валяне взуття. Тому заходи індивідуального захисту між галузями промисловості відрізняються.

Засоби індивідуального захисту рук

ЗІЗ за властивостями схожі на людську шкіру. Вони захищають руки від промерзання, опіків, патогенних мікроорганізмів та вірусів, регулюють температуру. Щільність матеріалу допомагає захистити руки від травм, садна та тиску.

Встановлені вимоги до спецодягу сиз допомагають підібрати якісні матеріали для захисту людини на виробництві: рукавички для робітників , напальчники, нарукавники та інші види аксесуарів.

Рукавички одягають на сухі чисті руки, попередньо перевіривши виріб на наявність пошкоджень. Якщо аксесуар пошкоджено, про це повідомляють посібнику. Після застосування аксесуар очищають від бруду, а внутрішню частину ретельно просушують. Такі основні вимоги до спецодягу дозволяють запобігти розвитку інфікування грибковими інфекціями та дерматиту.

Дерматологічні засоби індивідуального захисту

Дерматологічні ЗІЗ визнані захистити шкірний покрив людини від появи виразок, опіків, дерматитів та інших алергічних реакцій під час проведення робіт із хімічними реактивами. Токсичні елементи стикаючись зі шкірою вбираються в неї, проникаючи в організм, провокують важкі захворювання. Дерматологічні засоби індивідуального захисту вимоги до них високі. Вони виготовляються у вигляді спреїв, мазей із натуральних компонентів. Застосовують перед початком та наприкінці робочого процесу. Створюючи невидимий бар'єр на шкірі, вони перешкоджають проникненню небезпечних речовин в організм людини через шкірний покрив. Під час роботи з небезпечними речовинами дуже важливо придбати робочі штани , куртку, комбінезон, накидку та інші види ЗІЗ.

заходи індивідуального захисту

Засоби індивідуального захисту голови

У будівництві (і не тільки) існують вимоги до спецодягу на виробництві, особлива увага приділяється касці, що захищає голову від травм. Сьогодні головний убір виготовляється із міцних полегшених матеріалів. Вони не поступаються металевим каскам по міцності, але забезпечують найкращий захист. Купуючи засоби індивідуального захисту голови , зверніть увагу на виробника та наявність сертифікату, а також виду каски. Вони бувають для екстремального застосування, монтажних робіт, посиленими, із зимовим або літнім підшоломником.

Засоби індивідуального захисту очей

Очі вважаються найуразливішим органом, який найчастіше схильний до впливу несприятливого середовища. Важливо розуміти, які вимоги пред'являються до спецодягу та аксесуарів у кожній сфері виробництва. Це допоможе правильно підібрати очки для працівників підприємства. Окуляри випускаються відкритого та закритого вигляду:

  • Відкритий тип: зовні мало відрізняються від сонцезахисних окулярів, але з бічним захистом. Застосовуються під час ремонту та будівництва. Легкі, не пітніють, стійкі до зносу.
  • Закритий тип: використовується при роботі в запилених приміщеннях, а також з хімічними та бактеріологічними елементами. Щільно облягають обличчя та тримаються на гумці.

Для зварювальників передбачені захисні окуляри, шоломи. Для захисту поверхні тіла від іскор слід купити робочу куртку чи комплект одягу.

Індивідуальні засоби захисту органів слуху

Залежно від виду виробництва та типу аксесуара встановлюються вимоги до сиз взуття, спецодягу та захисту слухового апарату. На деяких виробництвах буває дуже галасливо, що поступово призводить до втрати слуху. Щоб знизити вплив усім працівникам, має бути надано захист органів слуху на виробництві за рахунок підприємства. До таких ЗІЗ відносять: беруші та навушники. ЗІЗ ізолюють шум і не піддаються вібраціям.

Наш магазин пропонує асортимент засобів захисту: світловідбивний робочий одяг , навушники, спецвзуття, каски, рукавички, окуляри та інші елементи засобів захисту. Працюючи безпосередньо з виробником товару, гарантуємо якість та своєчасне постачання спецодягу на виробництво у разі зносу.

Рассказать
Поділитися
Поділитися
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору