Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Робоче взуття

Робоче взуття: види та особливості

 

Сьогодні ми розповімо, яким має бути робоче взуття, які моделі захисного та ортопедичного взуття представлені на ринку та нашому інтернет-магазині зокрема і про те, як захистити ноги саме вам.

Чому потрібно носити спецвзуття?

Щодня спецвзуття оберігає ноги робітників від різноманітних пошкоджень. Будівництво, заводи, підприємства підвищеного ризику, такі як теплоенергетичні, хімічні та нафтопереробні – небезпечне середовище для незабезпеченої ЗІЗ людини. Перед тим, як вибрати робочі черевики для цих сфер, слід простежити за стійкістю підошви та матеріалу верху до хімічних факторів та електрики.

На будівлях та підприємствах металообробки особливу увагу слід приділити захисту від механічних травм. У харчовій та хімічній промисловості — захист від контакту з токсичними та їдкими речовинами.

Необхідність у робочому взутті, наприклад, у медицині чи громадському харчуванні продиктована нормами санітарної безпеки та елементарною зручністю для працівників, які проводять у робочих умовах по 12 годин на добу на ногах.

Загалом, спецвзуття використовується в різних галузях. І для кожної розроблено свої моделі, які вирішують актуальні специфічні завдання. Про те, яке спецвзуття вибрати саме вам – розповімо далі.

Які існують норми для спецвзуття та захисного взуття?

Все робоче взуття повинне вироблятися за євростандартом ENISO20345:2011 та мати відповідні якості для захисту власника від травм різного характеру.

Стандарт ENISO20345 дуже докладно описує вимоги до спеціального взуття для захисту ступнів та ніг від:

  • ушкоджень унаслідок ударів;
  • статичної напруги – постійного здавлювання, напруги через постійне знаходження на ногах тощо;
  • ударів під час падіння предметів;
  • тертя, порізів, розтягування;
  • удару струмом;
  • опіків, перегріву, переохолодження;
  • хімічно агресивного середовища;
  • вологи;
  • захист від загальних виробничих забруднень;
  • від ковзання.

Отже, як правильно підбирати робоче взуття відповідно до стандарту? Дивіться характеристики.

які робочі черевики вибрати

Характеристики захисного взуття

Стандарт ENISO20345 класифікує взуття відповідно до рівня та характеру захисту. Потрібно звернутися до нормативних документів, що регламентують охорону праці у сфері діяльності та подивитися, які вимоги пред'являються до робочого взуття. Відповідно до стандарту. І потім вибирати взуття, яке цим стандартам відповідає. Кожен виробник та реалізатор, який працює з робочим взуттям, повинен класифікувати свої вироби.

Перед тим, як підбирати робоче спецвзуття, зверніться до списку:

  • SB – базовий захист. Захисна підноска з max ударним навантаженням в 200 Дж
  • S1 – закрита п'ята, не проводять електрику, стійкі до вуглеводнів та олій.
  • S1P – як S1 + стійкість до перфорації
  • S2 – як S1+ не проникає вода.
  • S3 - як S2 + рельєфна підошва.
  • CI – температурна стійкість.
  • HRO – витримує температуру до макс. 300 °.
  • WR або WRU – водостійкість
  • SRC – антиковзання.

Види робочого взуття

Перед тим, як вибрати спецвзуття, слід ознайомитися з асортиментом. Є робочі чоботи, черевики, черевики, сандалі, кросівки, сабо.

У виробництві використовуються практичні, стійкі до зношування матеріали: хромова шкіра, еко-шкіра, замша, водонепроникна тканина, гума.

Для підошви використовують матеріали з композитних полімерів, що забезпечують гнучкість взуття, термоізоляційні властивості, антипрокольні, антиковзкі властивості, хімічну та антистатичну стійкість.

Найчастіше використовуються ПВХ, нітрил, ППУ, термоеластопласт.

З'єднаннями підошви з верхом здійснюється двома методами: ливарним та прошивним. У першому випадку взуття виходить вологостійким, легким захищеним. На неї можна встановити металевий ударостійкий піднос, непроколювані устілки і т.п.

Прошивка робить взуття більш довговічним.

Розрізняють взуття літнє, зимове, демісезонне та вологостійке. Пропонуємо зупинитись на них докладніше.

Демісезонне робоче взуття

Отже, як вибрати осіннє робоче взуття, яке б захищало і дарувало комфорт? У каталозі нашого інтернет-магазину демісезонне робоче взуття представлене шкіряними черевиками, черевиками та кросівками.

Класична натуральна шкіра все ще залишається одним із найкращих матеріалів для виробництва взуття. У тому числі і робітника.

Її переваги:

  • стійкість до жирів, нафтопродуктів, вологи, легких лужних розчинів та кислот;
  • легкість у догляді, очищається від більшості забруднюючих речовин;
  • термогнучкість. Волокна натуральної шкіри розширюються під впливом тепла і стискуються на холоді, забезпечуючи комфорт в будь-яку погоду.
  • амортизуюча здатність.

При проведенні вогненебезпечних робіт (наприклад, зварюванні) альтернативи шкіряному екіпіруванню їм практично немає. Шкіряне взуття оберігає ноги від металевих бризок та іскор. Ознайомитись з асортиментом демісезонного чоловічого взуття ви можете у нашому інтернет-магазині.

яким має бути робоче взуття

Зимове робоче взуття

До зимових моделей відносяться високі черевики з утеплювачем - натуральним або штучним хутром з коротким ворсом. В ідеалі зимове робоче взуття має випускатися за класом захисту:

S3 - із захищеною підошвою та носком, СI (оберігають від холоду), SRC – неслизькі.

Вибираючи зимове робоче взуття , звертайте увагу на:

  • Матеріал верху. Найкращий варіант - натуральна шкіра.
  • Утеплювач. Краще тепло зберігає натуральне хутро, але також може використовуватися і байка, еко-хутро, повсть тощо. В ідеалі, устілки повинні зніматися для зручного просушування.
  • Підошва. Це головне. Якісні зимові робочі черевики оснащуються підошвою із подвійного ПУ з антипрокольною вставкою.
  • Шкарпетка. Найчастіше він посилюється металевими вставками.

Літнє робоче взуття

Наступне питання: як вибрати взуття для роботи на літо чи для роботи у теплих приміщеннях? Асортимент представляють робочі кросівки з легких текстильних матеріалів (найчастіше - поліестеру), захисні сандалі та гумові черевики та сабо.

Робочі кросівки

Як зручне сучасне взуття у електриків, монтажників, сервісних інженерів популярністю користуються робочі кросівки.

Їх цінують за легкість, відмінні "дихають" властивості. Деякі представлені у нас моделі оснащені посиленням з боків і ззаду, що робить більш комфортними та довговічними при носінні фахівцями, що часто працюють навпочіпки або на колінах.

Робочі кросівки можуть бути як повсякденні. Але з-поміж них є принципові відмінності. Підбираючи кросівки, як зрозуміти що це робоче взуття, як вибрати те, що потрібно? По-перше, купуйте на спеціалізованих сайтах, що реалізують захисне взуття та вказують ступінь захисту за класифікацією стандарту ENISO20345. По-друге, читайте опис.

Більшість робочих кросівок зроблено за класом захисту S1P. Головна відмінність від звичайних кросівок - це маслобензостійка та кислотостійка, захищена від проколювання, як правило, двошарова підошва.

Робочі сандалі

Це, найчастіше, сандалі з нубуку або подібного матеріалу, який вентилюється краще за шкіру, з антистатичною, стійкою до олій і кислот підошві. Вони також зроблені за класом S1 та SRC.

Сабо та напівчеревики

Якщо ви підбираєте літнє взуття на підприємство, зверніть увагу на клас захисту. Стандарт – це клас SB та SRC.

Особливою популярністю користується взуття з матеріалів, що миються. Наприклад, надлегкого полімеру ЕВА.

Гумові сабо та черевики також користуються попитом серед:

  • медпрацівників;
  • персоналу кухні та офіціантів;
  • фармацевтів;
  • персоналу продуктових магазинів та підприємств харчової промисловості;
  • майстрів сфери краси;
  • службовців готелів;
  • співробітників клінінгу та ін.

Їх об'єднує не тільки активна або статична праця на ногах протягом тривалого часу, але й необхідність дотримуватися дрес-коду, пов'язаного з підтриманням чистоти та стерильності робочого місця. Такі сабо та черевики легко мити та дезінфікувати.

робоче взуття як вибрати

Вологостійке взуття

Окремим пунктом варто розглянути вологостійке взуття для риболовлі та в умовах підвищеної вологості. Вони використовуються лісниками, аграріями, рятувальниками, працівниками автомийок, моряками, портовими робітниками тощо.

Це високі чоботи із ПВХ або полімеру ЕВА. Вони набагато легші за гуму і не мають різкого запаху. Оснащені протиковзкою амортизуючою підошвою.

Якщо вас цікавить, яке робоче взуття краще у цій групі – точної відповіді немає. Модель підбирається за розміром, обсягом халяви, потрібно висоті. Деякі моделі оснащуються укріпленим носком, сталевою чи кевларовою устілкою тощо.

Рассказать
Поділитися
Поділитися
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору